June 16, 2021 17:13
Свет

(Видео) Пет лица повредени при напад со нож во Нов Зеланд

Пет лица се повредени, а три се во критична состојба откако биле прободени со нож во супермаркет во Нов Зеланд, јавуваат медиумите.

Нападот се случил во супермаркет во центарот на Дунедин.

Едно лице е приведено, соопшти полицијата.

4Anime watch anime dub: Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (https://4anime.biz/m/922g) Episode 11

WCOStream watch anime online: That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 12