October 17, 2021 07:08
Македонија

(Видео) Пендаровски упати честитка на знаковен јазик

Претседателот Стево Пендаровски, преку знаковен јазик го честиташе Меѓународниот ден за знаковниот јазик на сите глуви и наглуви граѓани.

„Да им овозможиме непречен пристап до знаковниот јазик и услугите на знаковен јазик на сите наши глуви и наглуви сограѓани. Да помогнеме да ги премостат бариерите со кои се соочуваат во комуникацијата со институциите. Да не заостануваме зад светот во унапредување на знаковните јазици како дел од јазичната и културната разновидност“, напиша претседателот на „Фејсбук“.

Website https://animepahe.cc: Watch After War Gundam X animepahe Episode 39 kissanime

Website https://gogoanime.be: Watch Nanbaka gogoanime Episode 13 re zero gogoanime

AniWatch: Kurogane Communication (Dub) anime episode 24 online free at https://aniwatch.pro aniwatch

Watch The Light at Night in Summer Episode Full

Cakeresume: https://www.cakeresume.com/me/gogoanimebe

Descubre beqbe: https://descubre.beqbe.com/p/kissanimemx