February 26, 2021 15:34
Хроника

(Видео) „Пасат“ удри во неколку возила, тешка сообраќајка вечерва во Капиштец

Вечерва се случи тешка сообраќајна несреќа на крстосницата меѓу улиците Франклин Рузвелт и Теодосиј Гологанов во центарот на Скопје. Неофицијално дознаваме дека две лица се тешко повредени.

 

До несреќата дошло кога автомобил ,,Пасат” со скопски регистарски ознаки удрил во две други возила . Од силината на ударот , се одбил и попатно соборил столбови на улицата.

Увидот се уште трае, се очекуваат повеќе детали во текот на вечерта.

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 3 at ANIMEFLIX animeflix reddit

Watch The Irregular at Magic High School: Visitor Arc (Dub) Episode 3 at AnimeFreak animefreaks website