Свет

(Видео) Папата Франциско во шопинг, со мал автомобил се возел до продавница да купи ЦД со класична музика

Папата Франциско бил забележан во продавница во центарот на Рим, пренесуваат италијанските медиуми.

Местото каде што отиде папата беше продавницата за музички ЦД-а на улицата Минерва во Рим, спроти Пантеон. Новинарот кој го снимил папата претходно видел два бели автомобили, ги препознал ватиканските жандарми во цивилна облека, а потоа го снимил папата како влегува во мал Фиат 500.

Медиумите известуваат дека папата купил ЦД со класична музика а познато е како што потсетуваат дека папата е љубител на операта. Според сопственикот на продавницата, папата ја благословил нивната работа, а тие му дале уште едно ЦД.

Велат дека е редовен муштерија, дека дошол како архиепископ Бергољо, а потоа и како кардинал.

Папата Франциско неколку пати излезе од Ватикан за, како и секој друг купувач, да направи некаква набавка или поправка, пренесуваат тамошните медиуми.

watch subbed anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

6 LOVERS

High School DxD

AniWatch Hunter x Hunter (2011) Episode 145

AniWatch Horimiya (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

tải go88