January 28, 2022 06:13
Свет

(Видео) Оркански ветер на Крим, има повредени, 12.000 луѓе се без струја

Оркански ветер го погоди Крим, а најмалку пет лица се повредени при паѓање на дрвја, соопштија агенциите.

Силниот ветер оштетил автомобили и покриви на куќи, а евидентирани се 65 сообраќајни несреќи поврзани со паѓање на дрвја, соопшти републичкото Министерство за вонредни состојби.

Во невремето потонале две јахти, а оштетени се пет брода.

online anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch anime online My Hero Academia Season 4

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

anime website DARLING in the FRANXX

AnimeDao Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 145

DARLING in the FRANXX