October 27, 2020 11:42
Македонија

Видео од спроведувањето во затвор на екс министерката Јанкулоска

Видео од спроведувањето во затвор на екс министерката Гордана Јанкулоска се шири на социјалните мрежи.

Таа денеска беше однесена во затворот “Идризово”, каде што треба да издржи 4-годишна казна затвор, за случајот “Тенк”.