January 29, 2022 08:18
Балкан

(Видео) Од невремето во Истанбул загинаа четири лица и 38 се повредени

Една жена загина во градскиот кварт Есенјурт, каде ветерот откинал дел од покрив и ја погодил неа и малолетно дете. Детето е повредено, но за среќа преживеа. Канцеларијата на гувернерот на Истанбул соопшти дека уште три лица загинале во градот, вклучувајќи еден странец.

Повредени се 38 луѓе, а три лица се наоѓаат во болница во критична состојба, соопшти турската агенција за управување со природни катастрофи (АФАД).

Во незапаметеното невреме се оштетени 33 покриви, 192 стебла се откорнати, 52 семафори се турнати, а оштетени се десетици камиони и автомобили.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Attack on Titan Season 3 Part 2

How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 1

My Hero Academia Season 2

free anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

AnimeDao BANANA FISH Episode 24