November 26, 2021 05:25
Свет

(Видео) Од експлозија во руски рудник загинаа 52 лица

Во експлозија во руски рудник загинаа 52 лица, меѓу кои 6 спасувачи, објави РТ.

Несреќата се случила во рудник за јаглен во областа Кемерово, на Сибир, соопшти регионалниот истражен комитет.

Во тек е операција за евакуација во рудникот Листвијажнаја и на површина се извадени 70 рудари, соопшти комитетот.

Претходно, спасувачите морале да ја прекинат потрагата поради опасност од дополнителни експлозии.

„Според прелиминарните податоци, голем број работници се затруени од чад“, се вели во соопштението на комитетот.

Во меѓувреме, новинската агенција „Интерфакс“, повикувајќи се на службеник во рудникот, јави дека не се знае каде се 75 рудари.

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

High School DxD Hero (Dub) Episode 12

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

4Anime: Lost in the Moonlight anime episode Full online free at https://4anime.biz one piece 4anime

AniWatch: Case Closed: Crimson Love Letter (Dub) anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime online