June 18, 2019 08:13
Хроника

(ВИДЕО) Ограбена Тутунска банка во Чаир

Вооружени разбојници утрово извршиле разбојништво во  „Тутунска Банка” во скопската населба Чаир.

Според полицијата, разбојништвото се слулило на улицата Ферид Бајрам. Разбојниците избегале со пленот.

Разбојништвото во МВР е пријавено во 10.30 часот.  и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање од огнено оружје, но нема повредени.

Од страна на разбојниците физички е повреден Е.Е. (26) години вработен како обезбедување во банката.

Полицијата е на местото и врши увид.

Видео и фото ТВ21:

Plaçkitet NLB Banka përballë komunës në Çair! Policia arriti! (Po ndodh tani!!)

Gepostet von TV21 am Montag, 15. April 2019

Нови вести

Се запали ,,голф” во Скопје, оштетени се уште три возила

Filip

Скопјанец пријавил кражба – ,,мерцедесот” го оставил со запален мотор и со клуч на брава

Filip

Полицијата во Велес, Кавадарци и Неготино казнила 25 пијани возачи,

Filip