December 4, 2022 20:29
Свет

(Видео) Нов испад на Бајден, ја погреши насоката за движење

Еден ден по гафот на кој ја повика починатата конгресменка обраќајќи и се како да е сè уште жива, американскиот претседател Џо Бајден повторно е актуелен на социјалните мрежи.

На социјалните мрежи се појави видео од Бајден на кое тој изгледа малку изгубено по неговиот говор. Бајден беше во канцеларијата на Федералната агенција за управување со вонредни состојби (ФЕМА), каде што го пофали нејзиниот одговор на ураганот Иан.

Откако го заврши својот говор, претседателот на САД се сврте десно и тргна кон толпата, игнорирајќи ги повиците на претставниците на ФЕМА.

На видеото објавено на Твитер, Бајден може да се види како се заблагодарува, а потоа оди кон луѓето. Во тој момент се слуша како функционерот на ФЕМА вели „Господине претседателе“, но тој ја игнорира: