June 21, 2021 17:52
Свет

(Видео) Новинар известуваше од Газа, зад него се сруши зграда

За време на директно известување на Би-би-си за ситуацијата во Газа, зад новинарот се сруши погодена зграда.

Арапскиот новинар на Би-би-си, Аднан Елбурш и неговиот тим продолжија да емитуваат програма, иако не знаеја што ги чека подоцна, а животот им беше во опасност. Извештајот бил емитуван во средата, за време на ескалацијата на конфликтот меѓу Израел и палестинските милитанти.

Во еден момент, се слуша како водителот му кажува на новинарот да го напушти местото ако неговиот живот е во опасност.

„Аднан, дали си добро? Те молам, престанете да емитувате ако сте во опасност. Гледам дека гаѓаат објекти што се веднаш спроти вас“, вели водителот на емисијата. Неколку секунди подоцна, проектил ја погоди зградата, кој целосно се сруши.

ANIMEFLIX animeflix beastars: Watch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 22 (https://animeflix.nl/m/yJBp/ep-22)

4Anime persona 4 the animation english: To Your Eternity Episode 5