June 26, 2022 21:55
Спорт

(Видео) Новинарка погодена во глава од безбол-топче кое се движело со брзина од 153 км

Кесли Вингер, една од најпознатите американски спортски новинарки кои ги следат случувањата во безболот, е во центарот на вниманието, но не поради својата убавина и одлични анализи, туку поради фактот што беше удрена со топче во главата и тоа со брзина од 153 километри на час.

Таа настрада на мечот помеѓу Сан Франциско и Колорадо, каде што беше службено, а беше погодена од удирачот на домаќинот, Остин Слејтер, секако без никаква намера. Вингер веднаш била пренесена во болница, каде што била прегледана и сошиена, со оглед што ударот предизвила голема отворена рана на нејзиното чело.

đánh lô trên go88 Go88 - Thế giới game cá cược trực tuyến lớn nhất Việt Nam go88 đổi tên miền

sunwin play chơi sunwin kéo tài xỉu sunwin