July 23, 2021 10:57
Свет

(Видео) Незапаметени поплави на Крим, еден загинат и 24 повредени

Едно лице загина, две се исчезнати, а 24 се повредени по поплавите предизвикани од поројните дождови во близина на Јалта на Крим.

Невреме проследено со обилни врнежи од дожд, силен северозападен ветер, го погоди Крим во четвртокот.

Повеќе од 22.000 домаќинства останаа без електрична енергија, а локалните власти прогласија вонредна состојба, пренесува Тасс.

Според властите, такво невреме не е забележано на Крим од 1922 година.

Стотици куќи во Крим се оштетени, 13 хотели во Јалта се поплавени, а издадена е и наредба за евакуација.

Во тек се активности за расчистување на последиците од оваа природна катастрофа.

https://animedao.nl your name animedao. Pokémon the Series: Sun & Moon (Dub) (https://animedao.nl/m/BdBA) Episode 144

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 12

Watch anime online for free at AniWatch anime websites. Riding Bean Episode Full

KissAnime 8tracks: https://8tracks.com/kissanimemx