July 25, 2021 19:08
Македонија

(Видео) Невреме попладнево ги зафати Струмица и околината

Попладнево подрачјето на Струмица и околината, како и Берово се зафатени од нестабилна воздушна маса, која е пратена со интензивен пороен дожд, грмежи и можна појава на град.

Нестабилната облачна маса се движи кон југ во правец на Валандово, Дојран и Богданци.

Нестабилно е во повеќе места во источниот и во планинските подрачја во југозападниот дел од земјата, како и над Преспанското Езеро.

Силно невреме во Струмица!

Posted by Strumica Denes on Недела, 16 јуни 2019

AnimeTV anime on tv: Watch The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 7 (https://animetv.cc/m/do2L/ep-7)

GoGoAnime attack on titan gogoanime: Watch Jujutsu Kaisen (TV) Episode 4