June 19, 2019 03:20
Свет

(Видео) Неверојатна глетка во Русија – земјата окована во мраз

Жителите на градот Саратов, на југот на Русија, се во трка кој ќе ја објави најдобрата фотографија од реката Волга, но и самиот град кој е окован во мраз, пишуваат руските медиуми.

Како што пренесоа тамошните медиуми, Саратов оваа недела бил погоден од рекордни снежни врнежи кои не биле забележани во изминатите три децении.Градските служби, пишува „Раша Тудеј”, биле неподготвени и сега велат дека ќе им требаат најмалку две недели да го исчистат снегот и мразот од покривите и улиците. За тоа време жителите на Саратов на социјалните мрежи постојано објавуваат фотографии.

Нови вести

Најмалку 10 загинати при напади во северозападна Сирија

Daniela

Чешка полиција: Закани за вооружени напади на училишта

Filip

Путин во „Директна линија” ќе одговара на прашања на 20 јуни

Daniela