January 24, 2022 20:18
Спорт

(Видео) НБА им ги одреди казните на Стјуарт и Леброн

За првпат во 19-годишниот настап во најсиланата кошаркарска лига во светот НБА – ѕвездата на ЛА Лејкерс, Леброн Џејмс е казнет со неиграње на еден натпреавр. Причина за оваа изречена дисциплинска мерка за Леброн е ударот со лакот на кошаркарот од редовите на  Детроит, Исаиах Стјуарт, кој по ова збесна и настана голема меѓшаница на паркетото, па двајцата беа исретени предвреме во мсоблекувалната на „ладење“. Стујарт кој заработи мпукната аркада доби казна од два натпреаври неиграње.

Според американските новинари, кошаркарот на Детроит ќе добие и драконска казна за агресивното однесување кое го демонстираше на паркетот. Се шпекулира дека НБА ќе го казни со неверојатни 950.000 долари !

Џејмс по вчерашниот натпревар се обидел да го добие телефонскиот број од Стујарт за да му се извини за ударот и дека немал намера да го направи тоа.

 

animefreaks official website. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime sites AnimeFreak The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 148

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 9

Record of Ragnarok Episode 10

My Hero Academia