September 23, 2021 08:52
Балкан

(Видео) На протестите против ковид – мерките во Љубљана полицијата употреби солзавец и водени топови

Полицијата употреби водени топови и солзавец за да ги растера противниците на мерките во борбата против коронавирусот кои вечерва се собраа на плоштадот Република во Љубљана, Словенија.

Тие ја критикуваа владата и побараа од министрите да поднесат оставка. По два часа, тие запалија факели и почнаа да ги фрлаат кон Собранието на Словенија, објави Н1 Словенија.

Демонстрантите имаа две барања: промена на мерките за борба против Ковид-19 во препораки и предвремени избори.

Пред протестот, организаторите повикаа на мирен собир, но едно непознато лице фрли шише кон еден од полицајците што го обезбедуваа собирот по што почнаа инцидентите.

„Кога играме фудбал, Виоле и Грин драгонс се на спротивни страни, а кога станува збор за Словенија, тие се заедно“, рече еден демонстрант, потврдувајќи ги наводите дека двете најголеми навивачки групи во оваа земја учествуваат на протестот.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real

AnimeFLV: You Can Be A Robot, Too feat. Kamome Jido Gassyodan anime episode Full online free at https://animeflv.uk anime online

Patlabor: The Mobile Police (Dub) Episode 7

AnimeFreak: Lupin III: Part II (Dub) anime episode 79 online free at https://animefreak.ws watch anime

Community opengroup: https://community.opengroup.org/gogoanimelol

About: https://about.me/kissanimemx