February 17, 2019 11:39
Живот

(Видео) На милиметри од смртта: Камион за влакно промашил тинејџер на пешачки

Во застрашувачко видео што потекнува од Сари, Велика Британија, е фатен моментот кога Јан Грубер (39), возејќи со камион со голема брзина поминал на црвено светло и буквално за милиметри го промашило четиринаесетгодишникот кој на зебра преминувал улица.

За среќа, трагедијата беше избегната, а поради инцидентот Грубер беше осуден за опасно возење за што беше осуден на шест недели затвор, 18-месечна забрана за возење и 80 часа општествено корисна работа.

Инаку, целиот настан беше снимен од страна на возачот кој застанал на семафорот и чекал да се запали зеленото светло на семафорот.

 

Related posts

Платен убиец ги откри тајните на занаетот: Како правам луѓето да исчезнат?

24news

Два пати умрев но оживував: Сега ќе ви кажам како е да се биде мртов

24news

Порака од соседот, залепена на вратата од влезот го крена Загреб на нозе- вакво нешто ретко се гледа

24news