January 18, 2021 16:04
Магазин

(Видео) Најавени трите последни продолженија на „Брзи и бесни” 

Сагата „Брзи и бесни” ќе доживее уште три свои продолженија и конечно – приказната ќе заврши, соопштија продуцентите.

Деветтиот дел, под наслов „Ф-9″ е во постпродукција и е најавен за 28 мај 2021 година. Тој е во режија на Џастин Лин и во него ќе глумат Вин Дизел, Шарлиз Терон, Џон Сена и речиси цела актерска екипа од претходно.

Лин ќе ги режира и последните два филма.

Серијалот лани доживеа и тн. „спин-оф” на приказната – „Хобс и Шо”, со Двејн Џонсон и Џејсон Стејтам во главните улоги. Тој филм заработи речиси 760 милиони долари, па не се исклучени и други слични „одграноци” на приказната.

Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 1 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll 1 month trial

Watch My Hero Academia Episode 12 (https://funimationfree.com/m/P0k/ep-12) at website https://funimationfree.com funimation store