February 17, 2019 11:14
Спорт

(Видео) Нападнати ватерполисти на „Црвена ѕвезда“ во Сплит, едниот од нив скокнал во море за да се спаси

Ватерполисти на српскиот клуб „Црвена ѕвезда“  денеска биле нападнати во кафуле во Сплит, Хрватска.
Случајот во полиција бил пријавен околу пладне. Четворицата ватерполисти во маици на „Црвена ѕвезда“ седеле во кафуле, кога неколку лица ги нападнале. Едниот од ватерполистите за да се спаси скокнал во морето, а напаѓачите избегале.

Нападнатите се Душан Васиќ, Милош Максимовиќ и голманот Александро Краљ.

Ватерполистите итно ќе се вратат во Белград, а мечот од 13. коло на Триглав регионалната лига е откажан.

Related posts

Трета победа за Кобајаши, славеше и во Инсбрук

Filip

Хамилтон ќе си замине од Ф1 ако продолжат да додаваат трки

Igor

Кошаркарките на „Бадел” остануваат без пораз

Igor