October 18, 2021 12:39
Спорт

(Видео) Навивачите на Олимпик Марсеј влетале на терен и физички се пресметувале со симпатизерите на Анже

Францускиот фудбал заземе се поголемо внимание кај љубителите на најважната споредна работа во светот, но не со игрите и резултатите кои се постигнуваат во оваа земја, туку поради скандалите кои се редат со инцидентите што ги предизвикуваат навивачите. По пресметките на натпреварите Олимпик Марсеј – Ница и Лил – Лион, синоќа се случи нов инцидент во кој повторно главната улога ја имаа симпатизерите на тимот од Марсеј. Навивачите на Олимпик се судирја со домашните навивачи на Анже и тоа не било каде туку на фудбалскиот терен откако натпреварот меѓу овие две екипи беше завршен без победник 0:0.

Симпатизерите на Олимпик го минале кордонот кој го направиле редарите влетале на теренот и отпочнале физичка пресметка со домашните навивачи, во која биле употребени и пиротехнички средства.

 

https://animepahe.cc online anime

Myriad Colors Phantom World Special Episode Full

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Diigo: https://www.diigo.com/profile/gogoanimelol

Tourism gov: https://www.tourism.gov.za/Lists/Site%20Feedback/DispForm.aspx?ID=143955