October 18, 2021 19:08
Спорт

(ВИДЕО) Навивачите го запалија Сараево во чест на 100-годишнината на Жељезничар

Еден од најголемите клубови на просторите на поранешна Југославија, сараевски Жељезничар, слави 100 години постоење.

Популарните „Манијаци“, најжестоките навивачи на Жељезничар, приредија спектакл во главниот град на Босна и Херцеговина по повод 100-тиот родеден на саканиот клуб.

Навивачите на клубот од Грбавица во 21:00 часот го одбележаа 100-тиот родеден на клубот со синхронизиран огномет на небото над Сараево.

Mahoromatic 2 End Year Special Episode Full

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Dragon Ball Z: Lord Slug Episode Full

Website https://animeflix.nl: Watch Kakushigoto Movie animeflix Episode Full animeflix black butler

Openuserjs: https://openuserjs.org/users/gogoanimelol

Animeflixnl weebly: https://animeflixnl.weebly.com/