September 22, 2019 10:35
Спорт

(ВИДЕО) Мурињо се расплака, сака да биде тренер, ама никој не го сака

Жозе Мурињо во декември минатата година доби отказ од Манчестер јунајтед и оттогаш е без тренерски ангажман. Иако работи како стручен аналитичар за неколку телевизии, тој сака да се врати на секојдневната тренерска работа.

А, колку тешко му паѓа тоа што сè уште е без ангажман доказ е снимката која се појави денеска и на која се гледа како Мурињо плаче додека зборува колку му недостига фудбалот.

Нови вести

Франција го чека победникот од дуелот Италија – Турција

Igor

Рикиардо ќе стартува од последната позиција во трката за ГН на Сингапур

Igor

Валверде: Јас сум виновен за лошите игри на Барселона

Igor