February 22, 2020 16:53
Спорт

(ВИДЕО) Мурињо се расплака, сака да биде тренер, ама никој не го сака

Жозе Мурињо во декември минатата година доби отказ од Манчестер јунајтед и оттогаш е без тренерски ангажман. Иако работи како стручен аналитичар за неколку телевизии, тој сака да се врати на секојдневната тренерска работа.

А, колку тешко му паѓа тоа што сè уште е без ангажман доказ е снимката која се појави денеска и на која се гледа како Мурињо плаче додека зборува колку му недостига фудбалот.