Спорт

(Видео) Мурињо по поразот од Болоња го советува својот играч Заниоло да бега од Серија А !

Тренерот на италијанскиот фудбалски калчолигаш Рома, трофејниот португалски стратег Жозе Мурињо кој знае да изненади со своите потези и изјави, имаше пофалби за својот тим и покрај поразот во 15. коло од Серија А на гостувањето кај Болоња (0:1). Сепак, „специјалниот“ по натпреаврот  даде изненадувачка изјава кога е во прашање неговиот играч Николо Заниоло. На тренерот на „ римската волчицата“  Мурињо виновни за поразот му се судиите. Отворено ги критикуваше, а  на Заниоло му порача да ја напушти Серија А.

Над Заниоло беа направени повеќе прекршици, а некои од нив не беа ниту досудени, иако беа очигледни. Доби и престрог жолт картон поради наводна глума ! Заниоло имаше две големи повреди иако е млад фудбалер. Мурињо смета дека во Серија А судиите не само што не го заштитуваат, туку и со нивните одлуки му ја отежнуваат ситуацијата, па го советува да си оди од оваа лига.

-Секоја чест за Болоња, ја заслужија победата. Ќе му дадам еден совет на Заниоло. Бегај од Италија, овде работите станаа невозможни, изјави Мурињо.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime websites AnimeDao Mother of the Goddess’ Dormitory

anime online Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

stream anime online Hunter x Hunter (2011)

AnimeDao My Hero Academia Season 5 (Dub)

AnimeDao My Hero Academia Season 5 Episode 17