November 27, 2021 04:18
Спорт

(Видео) Мурињо: Најмалку заслуживме да се вратиме непоразени од Торино

Рома од гостувањето во Торино кај Јувентус во рамките на 8. коло од италијанската фудбалска Серија А си замина поразена (1:0) иако не беше во подредена улога, а не искорсити и пенал. Тренерот на „римската волчица“ Жосе Мурињо жали за пропуштените прилики и смета дека неговиот тим заслужил најмалку реми.

-Можам само да кажам дека видов една одлична Рома. Тоа им го кажав е на играчите во соблекувалната, изјави Мурињо.

Дербито на колото во Торино беше решено во 16. минута кога Моис Кин постигна повеќе случаен гол откако ударот на Родриго Бентанкур го погоди во главата и заврши во мрежата.

За Рома пред да биде означен крај на првото полувреме беше досуден пенал, но Жордан Верету само му ја „додаде“ топката на голманот на „старта дама“ Војчех Шченсни, пропуштајќи голема шанса за израмнување.

-Таков е фудбалот. Најмалку заслуживме непоразени да се вратиме од Торино. Пред многу години победив тука без добра игра. Сега загубивме играјќи добро и покажувајќи дека сме на вистинскиот пат.Топката ја вртевме внатрешно, но кога бевме кај нив, кај екипа која се брани одлично со тие двајца професори (се мисли на Кјелини и Бонучи), не е лесно. И натаму чувствувам дека направивме повеќе од доволно за да победиме или да извадиме најмалку нерешено. Им честитам на моите играчи, но резултатот… Ќе опцуев за малку! Но, им честитам, изјави Мурињо во негов стил.

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

AnimeKisa: Devilman anime episode 39 online free at https://animekisa.in dubbed anime

Miss Hokusai Episode Full

Website https://animetv.cc: Watch GOBLIN SLAYER -GOBLIN’S CROWN- (Dub) animetv Episode Full anime tv all free anime for you

Kamisama Kiss◎ OVA (https://gogoanime.be/m/oYrY) Episode 4