January 24, 2022 21:33
Спорт

(Видео) Меси го постигна првиот гол во францускиот шампионат, ПСЖ победи со играч помалку

Фудбалерите на ПСЖ како домаќини го совладаа Нант (3:1) во рамки на 14. коло во Лига 1 и се зацврстија на лидерската позиција на табелата. „Светците“ имаат 37 бода, дури 13 повеќе од второпласираниот Ленс кој има и натпревар помалку.

На овој натпреавр најголемата фудбалска ѕвезда на денешницата Аргентинецот Лионел меси кој летово пристигна во Париз го постигна првиот гол во францускиот шампионат, а ПСЖ до триумфот стигна и со играч помалку откако последните половина час од мечот ги одигра и со играч помлаку поради црвениот картон на голманот Кејлор Навас.

Килијан Мбапе погоди уште во втората минута, но фудбалерите на Нант не се предадоа, Во 65 минута голманот Навас заработи директен црвен картон. Тренерот Маурисио Покетино набрзо по останувањето со играч помлаку од игра го повлече Нејмар кој не беше задоволен од овој потег на својот тренер, а Нант предноста од играч повеќе ја искористи во 76 минута кога Муани Коло го израмни резултатот.

Сепак, шест минути подоцна, играчот на Нант, Апија со несреќен автогол му донесе предност на ПСЖ. Конечниот резултат го постави Лионел Меси.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

english dubbed anime Attack on Titan

Attack on Titan (Dub) Episode 24

Death Note (Dub) Episode 29

To Your Eternity Episode 13

anime stream GoGoAnime So I'm a Spider, So What?