January 27, 2022 06:25
Спорт

(Видео) Мексико проиреди сензационално изненадување со триумф над САД во мундијалските квалификации

Кошаркарската селекција на Мексико ги изнеанди во мундијалските квалификации САД приредувајќи сензационална убедлива победа од 97:88. Нико од неприкосновениот тим на САД иако настапи без НБА-ѕвездите не очекуваше дека ќе биде совладан и тоа од Мексико, кој нема некој кошаркарска традиција.

По две одиграни кола во квалификациите за Мундобаскетот, Мексико е единствената непоразена селекција во групата Д, Порторико има скор 1-1 исто како и САД, а Куба е со два пораза.

Мексиканците до големата победа ги предводеше ветеранот Орландо Мендес-Валдес со 27 поени, шест асистенции и два скока. Најефикасен во американскиот состав беше Ајзеа Томас, кој моментално е без тим, со 21 поен и 10 асистенции, но имаше и шест загубени топки.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Dragon Ball Super Episode 130

My Hero Academia Season 4

watch animes AnimeFreak One-Punch Man

watch anime online Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

anime online Naruto: Shippuden (Dub)