June 14, 2021 08:48
Хроника

(Видео) МВР: Лажна вест е престрелката во Ченто, имало сообраќајка

МВР демантира дека вечерва имало пукање и убиство во Ченто.

-Дел од порталите, вечерва шират лажни вести за наводна престрелка во скопската населба Ченто и дури лицитираат со повеќе убиени. МВР апелира до граѓаните да не наседнуваат на вакви подметнувања и да не веруваат на лагите кои ги пласираат овие портали туку да се информираат од професионалните медиуми, кои објавуваат проверени информации. Во Ченто вечерва имаше сообраќајна незгода, а не престрелка, како што беше објавена лажна вест, велат од МВР.

Според првичните информации, има повредени во сообраќајката.

https://twitter.com/aps_aana/status/1392945907356872705

AnimeDao fairy tail animedao: The Promised Neverland Season 2 Episode 11

4Anime 4anime sign up: One Piece (https://4anime.biz/m/rOj) Episode 973