Спорт

(Видео) Мбапе си поигра со двајца противници, но Де Хеа на чудесен начин го спаси голот

Чуварот на мрежата на англискиот фудбалски премиерлигаш Манчестер јунајтед Давид Де Хеа подолг период не може да се пофали дека е во формата која пред неколку години го вброи меѓу најдобрите голмани на светот. Поради киксови често пати е критикуван, но синоќа на натпреаврот од Лигата  на шампионите беше во елемент на дуелот со ПСЖ.

Шпанскиот голман не успеа натпреаврот да го заврши без да му се затресе мрежата, но во неколку наврати имаше рекции кои беа решавачки за победата на англискиот тим од 1-2 во Париз.

Килијан Мбапе кој важи за еден од најдобрите и најперспективни напаѓачи посебно ќе жали што синоќа не се запиша во листата на стрелците.

По една неверојатна соло-акција, во која си поигра со Мектоминеј и Ван Бисака, младиот напаѓач на ПСЖ имаше чиста позиција за гол, биеше фантастично, но Де Хеа инзворедна интервенција не дозволи  „светците“ да се радуваат.

AnimeFreak animefreak attack on titan: The Promised Neverland Season 2 (https://animefreak.ws/m/92NJ) Episode 11

AnimeTV anime tv anime tv: Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? (https://animetv.cc/m/y22N) Episode 12