January 22, 2021 20:06
Магазин

(Видео) Марија Шерифовиќ од пустите улици на Белград: Клуч во брава, сите право дома

По повод новодонесените мерки од страна на Владата на Србија, во кои работното време на кафулињата, клубовите, рестораните, обложувалниците и трговските центри се скрати до 18 часот, се огласи и познатаат пејачка Марија Шерифовиќ.

Имено, таа им се обрати на своите следбеници на социјалните мрежи, во кои посочи дека апсолутно се сложува со овие мерки.

„Сакам да изјавам дека овие нови мерки се едно совршенство. Апелирам дека треба вака да остане, убаво, чисто, мирно, тивко, цивилизирано, амин.“  – посочи евровизиската победничка, а потоа додаде:

„Не мислев да остане вака само за време на короната, туку да остане вака доживотно и засекогаш. Можеби не во 18:00, но во 20:00 убаво клуч и сите право дома.“

 

Watch Shingeki no Kyojin: Chronicle Episode Full at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime promare

Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 Episode 11 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll premium account reddit