June 21, 2021 18:12
Спорт

(Видео) Мане не ја прифати подадената рака од Клоп !?

Ливерпул го совлада Манчестер јунајтед на „Олд Трафорд“ (2:4) во рамките од 34. коло во англиската фудбалска премиерлигашка конкуренција и ги зголеми своите шанси на крајот од сезоната да заврши меѓу четирите првопласирани тимови кои ќе се здобијата со прво на настап во Лигата на шампионите во новата сезона.

По овој триумф на „Олд Трафорд“ имаше незадоволни во редовите на „црвените“, а тоа јасно го демонститраше Садио Мане на крајот од мечот, кој не му возврати на тренерот Јирегн Клоп на подаденат рака за честитки !? Клоп остана со подадена рака која не му беше прифатена од другата страна. Вообичаено по последниот свиреж на судијата Тејлор, трфејниот германски стратег Клоп тргна да се поздрави со своите фудбалери како и со дел од противниците, но Сенегалецот Мане кој доби шанса да влезе во игра од клупата за резерви во 74 минута на местото од Диого Жота, одлучи да го откачи  стратегот со кого минатат сезона ја освоја Премиер лигата, а една сезона претходно и Лигата на шампионите.

-Не, нема проблем. Доцна на тренингот пред самиот натпреавр ја сменив одлуката и одлучив да настапам во стартната постава со Диого Жота. Обично давам објаснување, ама сега немаше време за тоа. Се е во ред. Многу доцна се одлучив да променам некои работи. Моите момци се научени да добијат објаснување, тоа сега не го направив. Немаше време, заборавив, како и да е. Тоа е тоа, се е во ред – истакна Клоп за испадот на својот фудбалер.

 

AnimeDao go go go anime: Watch The Promised Neverland Episode 2 (https://animedao.nl/m/Wyxw/ep-2)

GoGoAnime i want to eat your pancreas gogoanime: Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 325 (https://gogoanime.be/m/g9yN/ep-325)