September 25, 2021 05:43
Спорт

(Видео) Македонската експедиција продефелира на свеченото отворање на Игрите

На Олимпискиот стадион во Токио на свеченото отворање каде ќе продефилираат над 11,000 спортисти се и македонските натпреварувачи. Малубројната делегација на Македонија составена е од осум натпреаврувачи, а ја предводеа знаменосците  Дејан Георгиевски и Арбреша Реџепи.

Во последен момент, по интервенција на Канцеларијата на Македонскиот олимписки комитет, Реџепи присуствува на вечерашното отварање на ОИ и го носи македонското знаме на церемонијата.

AnimeKisa Watch english anime Online in HD for FREE

Animepahe: Ame-Con!! anime episode 12 online free at https://animepahe.cc animes online

Lemon Angel Episode 37

KissAnime: Koutetsu Jeeg anime episode 46 online free at https://kissanime.mx re zero kissanime

Behance: https://www.behance.net/animefreakws/

Band: https://band.us/band/84565054