June 12, 2021 02:52
Свет

(Видео) Маж со нож ја нападна полицијата во Париз

Полицијата во Париз со гумени куршуми и електрошокер неутрализираше човек кој вооружен со нож се обиде да ги нападне. Според информациите на службите за итни случаи, полицијата била повикана поради семејна расправија. Притоа биле нападнати од човек за којшто се известува дека имал ментално растројство. Во инцидентот нема повредени.

Првично, медиумите објавија дека жена повикала полиција поради конфликт меѓу двајцата мажи, кои биле вооружени со ножеви. Кога пристигнала полицијата, еден од нивсо нож се обидел да ја нападне полицијата извикувајќи „Алаху Акбар“, пренесува Спутник.

AnimeFreak animefreak dragon ball: Assassination Classroom (Dub) (https://animefreak.ws/m/0Jzz) Episode 22

GoGoAnime re zero gogoanime: My Hero Academia 2 Episode 25