September 23, 2019 22:31
Магазин

(Видео) Ким Кардашјан очајна, има неизлечлива болест

Ким Кардашјан неколку пати зборуваше за своите здравствени проблеми, односно за псоријазата и ризичната бременост. Сега се појавија нови проблеми. Открила дека зглобовите ѝ се отечени со денови и дека е многу уморна.

„Во последно време ме болат зглобовите, но на поинаков начин од порано. Тоа е како да ме боли длабоко во коските“, рече Ким.

Откако ѝ извадиле крв, лекарот ја известил дека е позитивна на лупус и ревматоиден артритис, а Ким потоа почнала да плаче. Лекарот се обидел да ја смири бидејќи наодот на крвта не бил доволен за да се потврди каква било болест.

 

Нови вести

Ева Meндес сонувала да биде чесна сестра, сега продава костими за капење

zane

Ѕвездата на „Нетфликс“ позитивна на ХИВ, мислел дека има грип

zane

Мајкл Даглас и Кетрин Зета-Џонс блескаа на доделувањето на наградите Еми

zane