January 23, 2021 05:00
Свет

(Видео) Километарски колони, илјадници луѓе чекаат ред за пакети со храна во САД

Банката за храна во Тексас донира повеќе од 270.000 килограми храна, вклучувајќи и 7.280 мисирки за претстојниот празник Денот на благодарноста во САД.

Локалните медиуми пренесоа неверојатни снимки од километарски колони со автомобили кои чекаат на ред за бесплатни пакети храна со оглед на тоа што многу Американци останаа без работа поради пандемијата на коронавирус.

Во пакетите има месо, овошје и други основни животни намирници, за подготовка на 20 оброци. Слични хуманитарни акции се планирани и за следните месеци.

Watch Cells at Work! Episode Full (https://gogoanime.be/m/XZ2G/ep-1) at website https://gogoanime.be. See more gogoanime one piece

Sleepy Princess in the Demon Castle Episode 12 at website https://crunchyrollfree.com free premium crunchyroll 2020