July 25, 2021 05:48
Свет

(Видео) Камион прегази двајца учесници на Парадата на гордоста во Мајами, едниот почина

Камион прегази двајца учесници на вчерашната Парада на гордоста во Мајами, при што едниот почина а другиот е тешко повреден, соопшти локалната полиција.

„ Двајцата беа пренесени во медицинскиот центар Бродвеј, каде едниот им подлегна на повредите“, изјави детективот на Форт Лодердејл, Али Адамсон, на прес-конференција, изразувајќи доверба, заснована на медицински извештаи, дека другата жртва ќе преживее, објави Си-Ен-Ен.

Адамсон исто така потврди дека ФБИ помага во истрагата, но одби да каже дали истражителите сметаат дека инцидентот бил намерно испровоциран.

„Засега ги проценуваме сите опции“, рече детективот Адамсон, додавајќи дека сите можности се отворени.

Видеото од локалната телевизија ВПЛГ (WPLG), што го прикажа Си-Ен-Ен веднаш по инцидентот, покажува како едно машко лице е приведено, но Адамсон не сакаше да потврди дали станува збор за осомничениот во несреќата.

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. No Game No Life: Zero - Manner Movie (https://animefreak.ws/m/JXj9) Episode Full

Watch anime online for free at AnimeBee dubbed anime. Adieu Galaxy Express 999 (Dub) (https://animebee.to/m/e48w) Episode Full

Watch anime online for free at AniWatch aniwatch. My Last Day (Dub) (https://aniwatch.pro/m/o3Ay) Episode Full

KissAnime Youmagine: https://www.youmagine.com/kissanimemx/designs