June 25, 2022 22:43
Скопје Хроника

(Видео) Казнет возач кој со „корса“ возел по патеката за џогинг во Градски парк

Полицијата реагираше откако на социјалните мрежи се појави видео од автомобил „опел“ како вози по црвената тартан патека инаку наменета за џогирање и пешачење во градскиот парк во Скопје.

-Денеска (22.05.2022) по претходно добиени информации дека околу 12.30 часот автомобил „опел корса” се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, веднаш се преземени мерки од страна на полициски службеници од Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје. Лицето е пронајдено и утврдено дека станува збор за П.Л. (20) од Скопје, велат од МВР.

Против него се преземени мерки согласно Законот за безбедност на патниот сообраќај и изречени му се соодветни санкции.

go88 cổng 2 tải game tài xỉu đổi tiền that go88 go88 earn

sunwin tài xỉu online