July 13, 2020 10:11
Ракомет Спорт

(Видео и фото) Со песните од Тоше се загрева атмосферата пред Украина, навивачите оптимисти

Со песни од Тоше Проески и навивачки химни се загрева атмосферата пред натпреварот на ракометната репрезентација на Македонија против Укранина (20.30 ч.) на Европско првенство, кое за првпат се одржува во три земји, Австрија, Шведска и Норевешка.

Натпреварите од нашата група се играат во Виена, а во Фан зоната атмосферата е жешка.

Сите се оптимисти и очекуваат победа над Украина за полесно да се одиграат и останатите натпревари.

Фото: Слободан Ѓуриќ

Поврзани вести

Шестмина починаа, 136 нови случаи на Ковид 19

Igor

Петровска: Камерите ќе ги сликаат прекршоците и автоматски казните ќе стигаат на домашна адреса на сторителот

Valentina

Нова „бомба“: Мицкоски ги убедувал независните пратеници да не гласаат за Законот за ЈО

Igor