March 7, 2021 19:21
Македонија Скопје

(Видео и фото) Скопјани со цвеќе, свеќи, солзи и песни се збогуваат со Балашевиќ

Скопјани се одзваа на повикот на Град Скопје и вечерва се собраа на платото пред Универзалната сала да му оддадат последна почит на легендарниот Ѓорѓе Балашевиќ, кој почина вчера од компликации од Ковид.

Собраните граѓани, меѓу кои има од сите генерации, палеа свеќи и оставаа цвеќиња и бели кадифени зајачиња и низ солзи ги пееа песните на Балашевиќ, кои се емитуват на видео бим.

Фото: Слободан Ѓуриќ

Поврзани вести

333 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Igor

(Видео) Скопјанец сакал да прошверцува пола тон марухуана скриена во камион со отпадна хартија

Igor

Мицкоски од Инфективо до Заев: Единствен начин да се спасите од мене е да не се разбудам утре

Igor

Watch Dr. Stone Episode 14 (https://animeflix.nl/m/N0Yp/ep-14) at website https://animeflix.nl my hero academia heroes rising animeflix

Tokyo Ghoul √A Episode 12 at website https://funimationfree.com. See more funimation one piece