April 1, 2020 05:59
Спорт

(Видео и фото) Последното кадро од Коби и неговата ќерка Џина

Светот уште со неверување гледа ја прима информацијата дека животот во 41 година несреќно го загуби Коби Брајант, една од најголемите НБА-ѕвезди. Брајант настрада во хеликоптерска несерќа во Калифорнија, а со него животот го загуби и една од четирите ќерки Џина Марија, како и уште седум лица.

Џина која му била „галениче“ на Коби тренирала кошарка и имала голема желба да оди по стапките од својот татко и да стане славна во  женската НБА-лига.

Популарниот американски магазин „ТМЗ“ објави фотографии од Коби и Џина од последниот меч, кој го одигра 13-годишното девојче. Коби седеше покрај теренот и ја користеше секоја шанса за да даде совет на неговата ќерка.