September 20, 2021 23:13
Спорт

(Видео) И солзите не му помогнаа на Ѓоковиќ да го „скрши“ Медведев

Најдобриот тенисер во светото, Србиопнот Новак Ѓоковиќ беше поразен во финалето на гренд-слем турнирот УС Опен, Русинот Данил Медведев, кој го „прегази“ првиот рекет со 3:0 во сетови (6:4, 6:4 и 6:4). Во финишот од мечот кога веќе неможеше со игра да го „скрши“ Медведев, првиот светски рекет се обиде да го измести на психолошки план, но и тоа не му појде од рака за да испише историја во „белиот спорт“. Србинот кој имаше голема поддршка од трибините во Њујоркс почна да плаче, нешто што не му се случува често. Ваквиот негов потег психолог во разговор за „Л’Eкип“  тврди дека бил со лажни солзи.

-Не ми се верува дека плачеше. Тоа го мислам поради неговиот израз на лицето кога се врати од паузата. Со плачењето веројатно се обиде да го надмудри противникот, надевајќи се дека ќе потклекне и ќе направи пресврт.

Saishuu Shiken Kujira Progressive (https://animeflv.uk/m/BAP4) Episode Full

Doupo Cangqiong 4th Season Episode 24

Website https://animekisa.in: Watch Asobi ni Iku yo!: Asobi ni Oide - Owari (Dub) animekisa Episode Full anime sites

TwistMoe: O Maidens in Your Savage Season anime episode 12 online free at https://twistmoe.net anime streaming

Gab: https://gab.com/gogoanimelol

8tracks: https://8tracks.com/gogoanimelol