August 5, 2021 03:05
Спорт

(Видео) И Локатели одигра со „кока-кола“ како Роналдо

Стрелецот на два од трите гола за Италија во победата против Швајцарија (3:0) во натпреварот од 2. коло во групата А на Европското фудбалско првенство, Мануел Локатели одигра потег на прес конференцијата како еден од најдобрите играчи во изминативе години Кристијан Роналдо.

И Локатели во стилот на Роналдо, а потоа и Погба, ги помести рекламните шишиња полни со кока-кола, односно пиво, на масата каде требаше да седне и да одговара на новинарските прашања по мечот со Португалија. Истото прво го напрваи Роналдо кога ја замени „кока колата“ со вода, а портоа Погба од Франција го тргна од предсебе пивото Хајнекен !

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Prince Planet (https://animeheaven.pro/m/Wv8J) Episode 26

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Watch Pokemon: Pikachu's Summer Vacation (Dub) Episode Full

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE. Spooky Kitarou: Ghost War Struggle (https://aniwatch.pro/m/yDbJ) Episode Full

KissAnime Anchor: anchor.fm/ kissanimemx