June 25, 2022 05:07
Свет

(Видео) Ирак го зафати песочна бура – небото стана црвено, стотици хоспитализирани

Ирак беше погоден од неколку песочни бури поради што стотици граѓани завршија во болница, а воздушниот сообраќај беше запрен.

Ова е осма песочна бура во Ирак од средината на април, а поради црвената магла, видливоста во Багдад и околните градови е намалена на само неколку десетици метри.

Стотици луѓе беа хоспитализирани поради тешкотии со дишењето, а некои училишта и канцеларии беа затворени.

go88 ông đồ

https://sunwin.gg/