March 3, 2021 21:17
Балкан

(Видео) Инцидент во Белград: Мигранти крадат јакна од „Зара“, па се тепаат со обезбедувањето

Група мигранти вчера околу 18 часот упаднале во продавницата на „Зара“ сметена на „Кнез Михајлова“ во центарот на Белград. Видеото од инцидентот беше споделено по социјалните мрежи, а според девојката која го снимала видеото, групата влетала во продавницата и се обиделе набрзина да украдат дел од изложената облека.

Двајцата обезбедувачи се обиделе да ги сопрат, но никој од бројните минувачи не помогнал.

Инцидентот траел десетина минути, а според авторката на видеото, тие успеале да украдат само една јакна.

Watch Death Note Episode 25 (https://animefreak.ws/m/gJy/ep-25) at website https://animefreak.ws animefreak bleach

Watch High School DxD Episode 8 at website https://funimationfree.com one piece stampede funimation