Магазин

(Видео) Излезе првиот трејлер на „Sвездени патеки: Пикард“ сезона 2

По повеќе од една година од завршувањето на првата сезона на „Sвездени патеки: Пикард“ (Star Trek: Picard) конечно имаме увид во она што не чека во втората сезона.

Серијата штотуку започна со продукција, така што не се прикажуваат многу снимки – но филозофскиот монолог на Жан-Лук Пикард и необичната визит-карта ни даваат неколку навестувања за тоа што следува следно.

Тизерот е снимка од канцеларијата на Пикард дома. Гледаме разни предмети поврзани со времето, како што се часовник и песочен часовник, додека Пикард жали дека времето е вистинската конечна граница и дека историјата може да биде подложена на промени.

Се чини дека во втората сезона капетанот Пикард и неговите колеги членови на екипажот ќе ја испитаат можноста за патување низ времето, а можеби дури и да истражат или да создадат нови временски рамки, како неодамнешните преработки на „Sвездени патеки“.

KissAnime food wars kissanime: Watch Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview

4Anime persona 4 the animation anime: The Promised Neverland Season 2 Episode 11