November 27, 2021 02:54
Спорт

(Видео) Избегната трагедија во Холандија: Се сруши трибината со навивачи на Витесе

Шокантни сцени доаѓаат од холандското првенство, поточно од мечот меѓу НЕЦ Нијмеген и Витесе.

Еден дел од трибината на која беа сместени гостинските навивачи се сруши. Тие ја славеа победата со пеење и скокање, а тоа резултира со пропаѓање на подлогата.

Според официјалните информации од Холандија, нема ниту еден навивач кој е повреден по овој несакан инцидент.

Watch Kyousou Giga (TV) Recaps Episode 2

Website https://aniwatch.pro: Watch Graveyard Kitaro aniwatch Episode 11 anime

Website https://animeflv.uk: Watch Honkai Chronicles - Kiana Kaslana animeflv Episode Full online anime

Website https://animeheaven.pro: Watch Rizelmine animeheaven Episode 24 animeheaven black clover

Space Ace Episode 1