June 25, 2022 09:19
Спорт

(Видео) Играч на Шибеник го удри Ристовски, Адеми збесна

Динамо Загреб победи на гостувањето кај Шибеник и во 35. коло ја одбрани титулата во хрватскиот фудбалски шампионат, но имаше искри кои можеа да предизвикаат „пожар“ на теренот.

При резултат 0:2 и кога беше јасно дека Шибеник нема што да бара на овој меч, Албанецот Ерос Грезда направи два глупави потези, при што го навлече гневот кај македонските репрезентативци Стефан Ристовски и Аријан Адеми, капитенот на Динамо.

Грезда најпрво го удри Ристовски и влезе во клинч со десниот бек, по што настасна вистински хаос на теренот, во кои се вклучија и играчи од клупата. Во моментите кога доаѓаше до примирје, Грезда повторно се „истакна“ и го удри и Менало, по што Адеми кој сакаше да го „изеде жив“ провокаторот од Шибеник.

https://tai.go88.is/

https://tai.sunwin.gg/