July 29, 2021 07:34
Спорт

(Видео) Играта со рака на Димитриевски и пеналот на Алиоски

Македонската фудбалска репрезентација не ја искористи предноста на домашниот терен во 4. коло од групта во Лигата на нации против Грузија (1:1) со која за еден месец, на 12 ноември ја очекува историски меч од ланското издание на истото натпреаврување за пласман на ЕП.

Головите паднаа во вторто полувреме. Најпрво голманот Столе Димитриевски, кој го напушти шеснаесетникот играше со рака и заработи директен црвен картон, по што набргу Грузија ја искористи бројчаната предност и поведе.

Македонија сепак и со играч помалку успеа да се спаси од пораз и тоа во судиското продолжение. Ѓоко Зајков беше фаулиран, а Езџај Алиоски сигурен реализатор на пеналот.

На табелата Македонија и Грузија останаа ко-лидери со по шест бодови, Ерменија 5 и Естоија 2.

AniWatch aniwatch: That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (https://aniwatch.pro/m/bonD) Episode 12

WCOStream ben 10 alien force wcostream: The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 12