Свет

(Видео) Земјотрес од 6,6 степени ја погоди Јапонија

Земјотрес со јачина од 6,6 степени според Рихтеровата скала утрово ги погоди југозападниот и западниот дел на Јапонија.

Повредени се повеќе од 10 лица.

Епицентарот на земјотресот бил во Тихиот Океан на длабочина од 45 километри во близина на брегот на островот Кјушу.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

free anime 4Anime Kiss x Sis (TV)

4anime biz Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Hunter x Hunter (2011)

Death Note (Dub) Episode 33