January 16, 2019 00:54
Магазин

(Видео) За неколку секунди остана без 74 000 долари

Грабежот се случи пред продавницата во 18 часот, а на екраните на камерите за надзор се гледа дека сопственикот зборува со вработен кога се приближува црн камионет.

Од него излетал крадецот со пушка и од сопственикот украл часовник вреден 60 000 долари и прстен од 14 000 долари. Иако сопственикот со автомобил се обидел да го фати крадецот, а вработениот ја повикал полицијата, тој сè уште е на слобода.

Related posts

Омилениот холивудски пар со соопштение дека стави крај на нивната врска

admin

Тест: Кое животно ви остава најголем впечаток?

24info

Расте бројот на склучени, но и разведени бракови во Македонија

24info